Braille Alfabeli Asansör İçi Kat Yerleşim Planı

braille-alfabeli-asansor-ici-kat-plani

Ürün Açıklaması

Braille-alfabeli-asansor-enformasyon

Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatı hem görme engelliler ,hem de görme engeli bulunmayanlar tarafından hissedilebilen, kontrast renkler ,Latin Alfabesi ve Braille Alfabesi ile yazılan, Braille Alfabesi kabartmalı bir şekilde belirtilen, Asansör Kullanımında uyulması gereken kurallar ve talimatların bulunduğu bilgilendirme panelleridir.

Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatı görme engellilerin, az görenlerin, renk körlerinin ve herhangi bir görme engeli bulunmayanların, dokunarak ve kullanılan kontrast renkleri algılayarak, Asansörler de oluşabilecek arıza ve kazalara karşı önlem olarak uyarılmalarını sağlar.

 

 

 

TEKLİF ALIN

Teknik Detaylar

Braille Alfabeli Asansör Kullanma Talimatının Teknik Özellikleri Nelerdir

 • Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatı, istenilen ölçülerde üretile bilmektedir.
 • Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatın da kullanılan boyalar sürtünme ile kolayca çıkmayan özelliktedir.
 • Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatı yekpare bir katı yüzeye uygulanmaktadır.
 • Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatı,el kesmeyecek metal olmayan malzemeden üretilmektedir.
 • Ürünümüz ıslanmaya karşı dayanıklıdır.Kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir.Islak bez ve benzeri materyalle silindiğinde deforme olmaz,renk kaybına uğramaz.Asansör Kullanma Talimatı UV, aşırı soğuk/sıcak havalara dayanıklıdır.
 • Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatın da kullanılan Braille alfabesi uluslar arası standartlara göre uygulanmaktadır.
 • Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatı üzerindeki Latin harfler, şekiller .. vb. bilgilerin tamamı renkli olarak yapılmaktadır.Braille Alfabesi Kabartmaların tamamı okuma kolaylığı için şeffaf dolgulu olarak yapılmaktadır.
 • Braille Kabartmalı Asansör Kullanma Talimatı çerçeveli olarak veya kurumun uygun göreceği bir şekilde montaja hazır olarak üretilmektedir.
 • Braille Kabartma Haritaların ölçüleri kullanıldığı alan göre değişiklik göstermekle birlikte kurum ve kuruluşlarda en yaygın olarak kullanılan ölçü 50 x 70 cm,60 x 90 cm,70 x 100 cm dir.
 • İstenilen ölçüde ve ebatta harita üretimi de ayrıca yapılmaktadır.
 • Uygun harita açıları sayesinde tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlarımızın da kullanımına uygundur.
 • Bina girişlerine yerleştirilen Görme Engelliler için Braille Kabartma Haritalar ve Krokiler sayesinde,Braille Alfabesi ile Görme engelli vatandaşlarımıza,Latin harfler ise görme yetisini kaybetmiş veya braille alfabesi bilmeyen vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Görme Engelliler Braille Alfabeli Asansör Kullanma Talimatı Nereler de kullanılır?

Braille Alfabeli Asansör Kullanma Talimatları, İnsan Trafiğinin yoğun olduğu Resmi Kurumlar başta olmak üzere,Asansörü bulunan yapılarda

Kamu Hastaneleri ,Özel hastaneler,Sağlık Ocakları,Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve bu birimlere bağlı sağlık hizmeti sunan kuruluşlarda

Kamuya açık Hastane,Belediye,Kaymakamlık,Valilik,Üniversite vb.. resmi kurumlara bağlı hizmet veren Devlet Kurumlarında kullanıma uygundur.

Resimler

{vsig}resimler/asansor_kat_plani{/vsig}

Teknik Şartname

GÖRME ENGELLİLER İÇİN BARILLE ALFABELİ KABARTMA
ASANSÖR İÇİ KAT YERLEŞİM PLANI TEKNİK ŞARTNAMESİ

 


pdf button download

Braille Alfabeli Asansör İçi Kat Planı