Braille Alfabeli Merdiven Küpeşteliği

braille-kabartma-merdiven-kupeste

Ürün Açıklaması

Braille-alfabeli-merdiven-kupesteligi

Braille Alfabeli Merdiven Küpeşteliği görme engelliler tarafından hissedilebilmesi için Braille Alfabesi kabartmalı bir şekilde panellere işlenmektedir.

Merdiven korkuluklarına yerleştirilen Braille Alfabeli Merdiven Küpeşteliği Merdivenlerin kaç basamak olduğunu ve Merdivenlerin hangi kata çıkıp indiğini belirten yardımcı bilgilendirme panelleri dir.

Görme Engellilerin kullanım için düzenleme yapılan binalarda ,Merdivenlerde bulunan küpeştelerde ( Merdiven Korkulukları ) görme özürlüler için merdiven ve Binada bulunan katlarla ilgili Braille Alfabeli bilgilendirilmeler bulundurulmalıdır.

Bu bilgilendirilmeler Küpeştelere monte edilmeli,Kullanılacak malzemeye yazılacak olan Braille Alfabesi sağlamlık açısından sonradan ekleme olmayacak şekilde panelin kendinden kabartma şeklinde olmalıdır.

TEKLİF ALIN

Teknik Detaylar

Braille Alfabeli Merdiven Küpeşte Aparatının Teknik Özellikleri Nelerdir

  • Braille Alfabeli Merdiven Küpeşteliği de kullanılan malzemeler Alüminyum dur.
  • Braille Alfabeli Merdiven Küpeşteliğin de kullanılan malzemeler el kesmeyecek şekilde üretilmektedir.
  • Küpeştelere işlenen Braille Alfabesi Dünya standartlarına uygun olarak,Normal Alfabede bulunmayan Türkçe karakterler de dahil edilerek yazılmaktadır.
  • Braille Alfabesi ile yazılan harfler yüksek okunuş kalitesine sahip olup,Braille Alfabesi bilen her Görme Engelli birey tarafından rahatlıkla okuna bilmektedir.
  • Küpeşteliklere yazılan Braille Alfabesi sonradan ekleme ve yapıştırma olmadığından dolayı deforme olması ve yazıların çıkması gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Alüminyum Panellere bu şekilde işlenen Braille Alfabesi sayesinde ,uzun yıllar dış etkenlere maruz kalsa bile,Paneller şeklinden ve yazımdan bir kayba uğramadan bulundukları ortamda Görme Engelli bireylere uzun yıllar hizmet etmeye devam etmektedir.

Görme Engelliler Braille Alfabeli Merdiven Küpeştelikleri Nereler de kullanılır?

Görme Engelliler Braille Alfabeli Merdiven Küpeştelikleri, İnsan Trafiğinin yoğun olduğu İç ve Dış mekanlarda merdivenlerin kullanıldığı her ortamda rahatlıkla kullanıla bilir.

Resimler

{vsig}resimler/kupeste{/vsig}

Teknik Şartname

GÖRME ENGELLİLER İÇİN BARILLE ALFABELİ KABARTMA
MERDİVEN KÜPEŞTELİĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

 
 

Projelendirme

Bize Sorun

Destek

soru

Braille Alfabeli Merdiven Küpeşteliği